Zmiana godzin pracy

Szanowni klienci w związku z zagrożeniem Covid-19 w dniach 26.03-10.04.2020 Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji zmienia godziny pracy. Można się skontaktować z nami telefonicznie, mailowo, poprzez skrzynkę epuap oraz w wyjątkowych sytuacjach osobiście codziennie w godz. 8.00-16.00.
Dokumenty należy wysyłać listownie lub wrzucać do skrzynki w PCRE.
W Bibliotece Pedagogicznej nie przyjmujemy zwrotów książek, terminy są automatycznie wydłużane. Odbiór książek odbywa się we wtorki godzinach umówionych z bibliotekarzem.

Czytaj więcej: Zmiana godzin pracy

Zmiana organizacji w związku z epidemią koronawirusa

Biblioteka Pedagogiczna zawiesza przyjmowanie zwrotów materiałów bibliotecznych, a termin zwrotu wypożyczonych książek zostanie przedłużony automatycznie. Czytelnik będzie mógł wypożyczyć książki zamawiając je drogą  mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie 564742496. Zachęcamy do korzystania z katalogu on-line dostępnego na stronie https://ppp-nml.pl/pbp/index.php/katalog Odbiór książek będzie możliwy w dniu i godzinie podanej czytelnikowi przez  bibliotekarza.

Wizyta studyjna w Bibliotece Uniwersyteckiej

Dnia 27 listopada nauczyciele bibliotekarze powiatu nowomiejskiego biorący udział w sieci współpracy i samokształcenia prowadzonej przez PCRE Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w wizycie studyjnej w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Nowoczesny gmach Biblioteki został zbudowany na terenie kampusu uniwersyteckiego Kortowo II. W ramach wyjazdu nauczyciele mieli możliwość poznania nowoczesnych i ciekawych bibliotecznych rozwiązań architektonicznych oraz nowatorskich przykładów pracy i różnych form aktywizacji czytelników, które mogą stać się inspiracją do wprowadzenia ulepszeń we własnych miejscach pracy.

Czytaj więcej: Wizyta studyjna w Bibliotece Uniwersyteckiej

Mądrzy Cyfrowi

Uczniowie klas szóstych Zespołu Szkół w Bratianie brali udział w programie Mądrzy Cyfrowi, który łączy edukację moralną i rozwijanie postaw prospołecznych z podnoszeniem kompetencji cyfrowych. Projekt realizowany jest przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google. Na zajęciach warsztatowych prowadzonych przez edukatorów z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim panią Iwonę Krajewską i Anetę Bielaszka młodzież poznawała wartości, takie jak: szacunek, uczciwość, mądrość, odpowiedzialność oraz odwaga cywilna. Jednocześnie uczniowie rozwijali umiejętności cyfrowe.

Czytaj więcej: Mądrzy Cyfrowi