Szanowni Państwo,

Znajdują się Państwo na stronie archiwalnej. Zapraszamy na naszą nową stronę https://pcre-nowemiasto.pl/

 

 

Wizyta studyjna w Bibliotece Multimedialnej pod Bażantem

W dniu 23 listopada nauczyciele bibliotekarze powiatu nowomiejskiego działający w sieci współpracy i samokształcenia koordynowanej przez Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim brali udział w wizycie studyjnej w wyremontowanej, nowoczesnej Bibliotece Multimedialnej pod Bażantem, która jest filią Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Podczas spotkania nauczyciele wysłuchali prelekcji na temat prowadzonych przez bibliotekę działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Wizyta studyjna w Bibliotece Multimedialnej pod Bażantem

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu

Dnia 19 października odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2021/2022 spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu nowomiejskiego. Tym razem gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biskupcu. Nauczyciel bibliotekarz pani Justyna Roznowska pokazała bibliotekarzom bibliotekę szkolną oraz omówiła formy i metody promocji czytelnictwa realizowane w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej w Biskupcu. Nauczycielom spodobał się pomysł pani Justyny połączenia edukacji ekologicznej z czytaniem. Dzieci przychodząc po książkę otrzymują sadzonkę rośliny i mogą przynieść z domu kwiatek do biblioteki.

Nauczyciele bibliotekarze omówili sprawdzone aktywne metody upowszechniania czytelnictwa i kształtowania kompetencji czytelniczych realizowane w poszczególnych bibliotekach szkolnych.  Zwrócono uwagę, że czytanie jest podstawowym narzędziem procesu uczenia się i umiejętnością kluczową. Część uczniów ma problem z czytaniem i rozumieniem tekstu. Nauczyciele bibliotekarze dyskutowali w jaki sposób zachęcać dzieci do czytania i rozwijać umiejętności kluczowe.

Czytaj więcej: Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu

Nowości