Zmiana czasu pracy

Szanowni Państwo,

Informujemy, że dnia 26 lutego biblioteka będzie czynna od 8.00-13.00.  

Za utrudnienia przepraszamy.

 

70 lat minęło... życzenia dla biblioteki

Rok 2021 jest dla naszej instytucji rokiem szczególnym, gdyż przypada w nim jubileusz 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Obchody jubileuszowe są okazją do świętowania dla całej społeczności lokalnej. Biblioteka nie istniałaby bez czytelników, dlatego w roku jubileuszowym zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnym jubileuszowym konkursie "70 lat minęło... życzenia dla biblioteki"

Czytaj więcej: 70 lat minęło... życzenia dla biblioteki

Wizyta studyjna w Bibliotece Uniwersyteckiej

Dnia 27 listopada nauczyciele bibliotekarze powiatu nowomiejskiego biorący udział w sieci współpracy i samokształcenia prowadzonej przez PCRE Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w wizycie studyjnej w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Nowoczesny gmach Biblioteki został zbudowany na terenie kampusu uniwersyteckiego Kortowo II. W ramach wyjazdu nauczyciele mieli możliwość poznania nowoczesnych i ciekawych bibliotecznych rozwiązań architektonicznych oraz nowatorskich przykładów pracy i różnych form aktywizacji czytelników, które mogą stać się inspiracją do wprowadzenia ulepszeń we własnych miejscach pracy.

Czytaj więcej: Wizyta studyjna w Bibliotece Uniwersyteckiej

Mądrzy Cyfrowi

Uczniowie klas szóstych Zespołu Szkół w Bratianie brali udział w programie Mądrzy Cyfrowi, który łączy edukację moralną i rozwijanie postaw prospołecznych z podnoszeniem kompetencji cyfrowych. Projekt realizowany jest przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przy wsparciu Google. Na zajęciach warsztatowych prowadzonych przez edukatorów z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim panią Iwonę Krajewską i Anetę Bielaszka młodzież poznawała wartości, takie jak: szacunek, uczciwość, mądrość, odpowiedzialność oraz odwaga cywilna. Jednocześnie uczniowie rozwijali umiejętności cyfrowe.

Czytaj więcej: Mądrzy Cyfrowi