Konferencja „Rola czytania i uczenia o wartościach”

24 października nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele języka polskiego z terenu powiatu nowomiejskiego wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez PCRE, Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Mieście Lubawskim oraz Bibliotekę Szkolną Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.

Szkolenie p.t. „Rola czytania i uczenia o wartościach” poprowadziła pani Marlena Derlukiewicz z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.  Pani Marlena przedstawiła skuteczne sposoby doskonalenia kompetencji czytelniczych, metody i techniki pracy z tekstem, przykłady dobrych praktyk w zakresie promocji czytelnictwa oraz kształtowania postaw i wychowania do wartości.

Dzięki uprzejmości pana Adama Kopiczyńskiego nauczyciele w czasie przerwy mogli obejrzeć reprint 46- wierszowej Biblii Gutenberga. O niezwykłość lubawskiego egzemplarza decyduje fakt, że na stronie 42 znajduje się ślad czcionki. Inicjały i zdobienia w faksymile zostały wykonane ręcznie. Oprawa stanowi wierną kopię z XV w. Była to niewątpliwie miła niespodzianka dla zgromadzonych nauczycieli za co serdecznie panu Adamowi dziękujemy.