Zabawy z książką

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się zajęcia czytelnicze prowadzone przez nauczycieli bibliotekarzy PCRE. Podczas spotkań dzieci uczestniczyły w grach i zabawach z książką obrazkową.  Wykorzystano następujące pozycje Hervé Tulleta pt: „Naciśnij mnie”; „Książka z dziurą”, „Kolory”; książkę Iwony Chmielewskiej pt: „Kłopot” oraz suplement do książki tejże autorki pt: „W kieszonce”.
Przygody kolorowych kropek w książce pt: „Naciśnij mnie” rozbudziły wyobraźnię dzieci, które aktywnie uczestniczyły w jej lekturze.

Dzieci bawiły się „Książką z dziurą” wykorzystując jej nietypową formę. Książka sprowokowała dzieci do rozmowy i wspólnej pracy, dzięki której narodziły się pomysły plastyczne na wypełnienie „dziury” w książce.
„Kolory” wprowadziły dzieci w tajemniczy świat barw, pokazały sztuczki z mieszaniem kolorów, rozjaśnianiem i przyciemnianiem ich.
W książce I. Chmielewskiej pt. „W kieszonce” najistotniejsze jest to co ukryte jest w kieszonce. Dzieci szybko odgadły reguły zabawy i wykazały się kreatywnością, której nie zabrakło również po lekturze pt: „Kłopot” Iwony Chmielewskiej.