Szanowni Państwo,

Znajdują się Państwo na stronie archiwalnej. Zapraszamy na naszą nową stronę https://pcre-nowemiasto.pl/

 

 

Rozstrzygnięcie XI  powiatowego e-konkursu z zakresu doradztwa zawodowego
pt. „MOJA PASJA KLUCZEM DO SUKCESU!”


Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji  w Nowym Mieście Lubawskim  w ramach popularyzacji idei doradztwa zawodowego zorganizowało konkurs dla dzieci i uczniów z przedszkoli i szkół z powiatu nowomiejskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Nowomiejski Pan Andrzej Ochlak. Partnerem przedsięwzięcia był Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Nowym Mieście Lubawskim.
    Na konkurs wpłynęło 121 prac plastycznych ph. „Kim będę w przyszłości” oraz 19  zdjęć przedstawiających pasję uczestnika.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie XI Moja psasja

Spotkanie sieci pedagogów i doradców zawodowych

W dniu 18.10.2021 w Sali multimedialnej Zespołu Szkół im. C.K. Norwida odbyło się spotkanie Sieci pedagogów i doradców zawodowych ze szkół Powiatu Nowomiejskiego. Było to pierwsze spotkanie od 1,5 roku „na żywo” i chociaż przebiegało w warunkach reżimu sanitarnego – to i tak wszyscy uczestnicy wyrażali swoje zadowolenie, że mogą spotkać się i porozmawiać. Od czasu ogłoszenia pandemii wszystkie spotkania Sieci odbywały się online. W spotkaniu uczestniczyło 16 osób. Cieszymy się, że kilka nowych osób dołączyło do Sieci. Prowadząca spotkanie pedagog i doradca zawodowy Hanna Karczyńska przedstawiła zebranym prelekcję pt. „Rola doradcy we współczesnym świecie… Bo życie jest ciągłą podróżą i wielką niewiadomą…”, w którym przedstawiła nowe kierunki w doradztwie i poradnictwie w nurcie socjodynamicznym.

Czytaj więcej: Spotkanie sieci pedagogów

GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI Z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA
Spotkania w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 odbędą się w następujących terminach:
27 października
17 listopada
15 grudnia
19 stycznia
Spotkania odbywają się w Sali Multimedialnej Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim (budynek obok Zespołu Szkół) w godzinach 16.00-19.00.
Zapraszamy zainteresowanych Rodziców!
Koordynatorki: Teresa Podolak, Wioletta Bryła-Zawadzka, Kinga Ziółkowska