Regulamin XI  powiatowego e-konkursu z zakresu doradztwa zawodowego
pt. „MOJA PASJA KLUCZEM DO SUKCESU!”

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w powiatowym konkursie MOJA PASJA KLUCZEM DO SUKCESU. Niestety czas panującej epidemii nie pozwala nam na zorganizowanie konkursu w innej formie niż e-konkurs.
1.    ORGANIZATOR KONKURSU:
Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim – ul. 3 Maja 25, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie wraz z powiatową koordynatorką ds. doradztwa zawodowego.
2.    CELE KONKURSU

  • Popularyzacja wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego w powiecie nowomiejskim.
  • Rozwijanie zainteresowań uczniów.
  • Promocja zainteresowań uczniów.
  • Promocja rodziny jako środowiska rozwijającego pasje i talenty dziecka.

    Czytaj więcej: XI Moja pasja kluczem

Spotkanie sieci pedagogów i doradców zawodowych

W dniu 18.10.2021 w Sali multimedialnej Zespołu Szkół im. C.K. Norwida odbyło się spotkanie Sieci pedagogów i doradców zawodowych ze szkół Powiatu Nowomiejskiego. Było to pierwsze spotkanie od 1,5 roku „na żywo” i chociaż przebiegało w warunkach reżimu sanitarnego – to i tak wszyscy uczestnicy wyrażali swoje zadowolenie, że mogą spotkać się i porozmawiać. Od czasu ogłoszenia pandemii wszystkie spotkania Sieci odbywały się online. W spotkaniu uczestniczyło 16 osób. Cieszymy się, że kilka nowych osób dołączyło do Sieci. Prowadząca spotkanie pedagog i doradca zawodowy Hanna Karczyńska przedstawiła zebranym prelekcję pt. „Rola doradcy we współczesnym świecie… Bo życie jest ciągłą podróżą i wielką niewiadomą…”, w którym przedstawiła nowe kierunki w doradztwie i poradnictwie w nurcie socjodynamicznym.

Czytaj więcej: Spotkanie sieci pedagogów

GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI Z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA
Spotkania w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 odbędą się w następujących terminach:
27 października
17 listopada
15 grudnia
19 stycznia
Spotkania odbywają się w Sali Multimedialnej Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim (budynek obok Zespołu Szkół) w godzinach 16.00-19.00.
Zapraszamy zainteresowanych Rodziców!
Koordynatorki: Teresa Podolak, Wioletta Bryła-Zawadzka, Kinga Ziółkowska

REGULAMIN POWIATOWEGO E-KONKURSU PLASTYCZNEGO
Z OKAZJI XXIII edycji Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny
„MŁODOŚĆ-MIŁOŚĆ-MAŁŻEŃSTWO-RODZINA”
 „KREATYWNOŚĆ I WSPÓŁDZIAŁANIE W RODZINIE”

W pędzącym świecie coraz mniej czasu spędzamy ze sobą, z najbliższymi i niejako oddalamy się jednocześnie tęskniąc za czasami naszej młodości, ale zastanówmy się – jaką młodość mają nasze dzieci i czy też będą za nią tak tęskniły?
Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej pragniemy zachęcić dzieci  i uczniów szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego wraz z rodzicami do współpracy rodzinnej w domowym zaciszu w ramach obchodów XXII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, których hasło przewodnie w 2021 r. brzmi: „MŁODOŚĆ-MIŁOŚĆ-MAŁŻEŃSTWO-RODZINA”.

Czytaj więcej: Konkurs dni rodziny 2021