Piknik Rodzinny

W dniu 14.09.2019 Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowało Piknik Rodzinny, który był wspaniałą okazją do integracji pracowników, uczestników terapii, sympatyków PCRE oraz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski oraz podopiecznych Domu Dziecka w Pacółtowie.

Piknik odbył się w „Aleksandrówce” w Nawrze Ustroniu, dzięki uprzejmości Koła Łowieckiego „Szarak”.
W tym dniu chcieliśmy uczcić 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz Światowy Dzień bez Samochodu. Większość uczestników przybyła do „Aleksandrówki” rowerem.
W celu uczczenia rocznicy wybuchu II wojny światowej wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i harcerskie przy akompaniamencie gitary. Na gitarze przygrywała nam Pani Izabela Kozłowska. Odbył się także krótki quiz dla dzieci na temat wiedzy o wojnie i naszej ojczyźnie.
Największą atrakcją było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.
Były także wspólne zabawy m.in. puszczanie baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, pokonywanie toru przeszkód, kręgle, malowanie na folii. Odwiedziła nas także Pani Iza ze swoim przyjaznym pieskiem, który sprawił ogromną radość dzieciom.
Szczególnie ważnym dla nas gościem była Pani Barbara Orłowska wraz z rodziną – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Nowomiejskiego.
W pikniku uczestniczyło ponad 40 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli to słoneczne przedpołudnie spędzić z nami!!!

Galeria