Wyjazd do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie

W dniu 17.11.2017 r. podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski w NML mogli poczuć świąteczną atmosferę, a to za sprawą wizyty w Konsulacie Świętego Mikołaja w Kętrzynie.  Konsulat Świętego Mikołaja  jest wspaniałą atrakcją Mazur. Powstał w miejscu, gdzie od wielu lat Firma Doroszko produkuje znane na całym świecie bombki.

I co niesamowite - otwarty jest przez cały rok. Po fabryce oprowadzał nas Elf nr 1, który pięknie opowiadał o produkcji bombek i zwyczajach Św. Mikołaja. Atrakcji było co niemiara. Każdy uczestnik mógł samodzielnie wydmuchać i ozdobić 2 bombki. Dzieci i rodzice prześcigali się w pomysłach. Były więc bombki brokatowe, z gwiazdkami ze szronu i przezroczyste z delikatnymi piórkami.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze restaurację McDonald w Olsztynie. Było pięknie. Polecamy każdemu wizytę w tym magicznym miejscu.
Dzieciaki wróciły zadowolone, dorośli również. Tak wspaniały wyjazd integracyjny mógł się odbyć dzięki dofinansowaniu, jakie co roku otrzymujemy ze Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście na prowadzenie działalności Punktu Konsultacyjno-Terapeutycznego. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że dzięki dofinansowaniu możemy przeżyć tyle wspaniałych chwil.