W tym roku gospodarzem imprezy było Publiczne Gimnazjum w Bielicach.
Głównym celem było promowanie idei doradztwa oraz poprawa świadomości zawodowej uczniów i pomoc w odnalezieniu się na rynku pracy.
Realizatorkami tego przedsięwzięcia w Gimnazjum w Bielicach były panie pedagog Anna Dzwoniarska i Anna Bekter. W przygotowania zaangażowała się Dyrekcja Szkoły i wszyscy nauczyciele (pomoc w przygotowaniu wystroju sali, oprawa muzyczna i przede wszystkim upieczenie ciasta dla gości).
Na spotkanie przybyło bezinteresownie ok. 50 przedstawicieli 37 zawodów min. dekorator wnętrz, fryzjerka, kosmetyczka, elektryk, dziennikarz, nauczyciel, przedstawiciel handlowy, laborantka, bibliotekarz, księgowa, sędzia, florystyka, kurator sądowy, grafik komputerowy, agent ubezpieczeniowy, pedagog, psycholog, tłumacz, nauczyciel, doradca zawodowy, ratownik medyczny, masażysta, instruktor nauki jazdy, kowal, leśnik, policjanci (którzy przygotowali pokaz samoobrony), strażacy, służba celna, stolarz, kierownik projektu, asystent rodziny, przedstawiciel handlowy, pielęgniarka, pracownik socjalny, psycholog, informatyk i kucharz (zawód ten reprezentował p. Wojciech Wojtas właściciel „Pracowni gastronomicznej 6 zmysł”, który przygotował pyszne przekąski).
W spotkaniu wzięli udział  uczniowie klas III gimnazjów z Nowego Miasta, Bratania i Jamielnika (ok.120uczniów z opiekunami), uczniowie klasy VI SP Szwarcenowo (13osób) z opiekunem i dyrektorem szkoły oraz wszyscy uczniowie Gimnazjum w Bielicach (ok. 380 z nauczycielami).
Wszyscy przybyli goście - zarówno przedstawiciele zawodów, nauczyciele i uczniowie zostali poczęstowani herbatą, kawą i pysznym ciastem-upieczonym przez nauczycieli Gimnazjum w Bielicach.
Patronat medialny nad imprezą objęła Gazeta Nowomiejska, która zamieściła obszerną relację z tego dnia na swoich łamach i w wydaniu internetowym Gazety Olsztyńskiej.
Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Telewizji Eltronik z Nowego Miasta.
Uczestnicy spotkania bardzo pozytywnie ocenili naszą inicjatywę.

Informacja przesłana przez A.Dzwoniarską i A.Bekterr