VI powiatowy konkurs „Moja pasja kluczem do sukcesu”

Podsumowanie VI powiatowego konkursu „Moja pasja kluczem do sukcesu” odbyło się w dniu 20.10.2016 r. w sali centrum mulitmedialnego ZS im. C.K. Norwida. Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji oraz powiatowa koordynatorka ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach Iwona Krajewska.
Konkurs jak co roku wpisał się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Nowomiejski Pan Andrzej Ochlak, który dofinansował nagrody dla uczestników oraz pamiątkowe statuetki. Instytucjami partnerskimi jest Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości oraz Zespół Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.

Czytaj więcej: VI powiatowy konkurs „Moja pasja kluczem do sukcesu”

II Konkurs Logopedyczny

23.04.2016r. odbyło się rozwiązanie II Konkursu Logopedycznego pod tytułem "SzuMiSie". W pracach dzieci objętych terapią logopedyczną na terenie Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji królowały głoski szeregu szumiącego " sz,ż,cz,dż".
Po uroczystym wręczeniu nagród, logopedki PCRE zorganizowały konkursy logopedyczne dla dzieci. Pani Aneta Bielaszka zaproponowała rodzicom spędzenie czasu na inspirującej prelekcji dotyczącej kształtowania kompetencji czytelniczych dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w konkursie, oraz pomogli nam w organizacji. Dziękujemy także sponsorom.

Czytaj więcej: II Konkurs Logopedyczny

V Powiatowy Turniej Jestem Mistrzem - wizyta studyjna i warsztaty dziennikarskie

Dnia 28.04.2016 r. w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbył się V POWIATOWY TURNIEJ  „JESTEM  MISTRZEM”, dotyczący wiedzy  i umiejętności przydatnych w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej młodzieży. 

W Turnieju wzięło udział 10 drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. 

Wójt Gminy Kurzętnik Pan Wojciech Dereszewski ufundował  specjalną nagrodę dla 4-osobowych drużyn zmagających się w potyczkach turniejowych oraz pedagogów  i doradców zawodowych. Drużyna wraz z opiekunem otrzymała zaproszenie na wizytę studyjną do Parku Przemysłowego  Nielbark do siedziby Lüttgens Polska Sp. z o.o. Sp.k. oraz na warsztaty dziennikarskie z wystąpień publicznych i  autoprezentacji prowadzone przez dziennikarza i redaktora TVP 3 Olsztyn – Macieja Wróbla.

Czytaj więcej: V POWIATOWY TURNIEJ „JESTEM MISTRZEM”

Powiatowa konferencja „Zrozumieć Autyzm” – Program Pomocy Osobom Autystycznym z Terenów Wiejskich oraz ich Rodzinom

W dniu 28 kwietnia 2015 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się powiatowa konferencja „Zrozumieć Autyzm” – Program Pomocy Osobom Autystycznym z Terenów Wiejskich oraz ich Rodzinom. Jest to wspólny projekt  Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku. Celem programu jest stworzenie diagnozy potrzeb terapeutycznych i socjalnych w odniesieniu do osób dotkniętych autyzmem i tworzenie środków zaradczych.
Patronat nad programem w naszym województwie objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Pan Marian Podziewski.

Czytaj więcej: Powiatowa konferencja „Zrozumieć Autyzm” – Program Pomocy Osobom Autystycznym z Terenów Wiejskich...

IV Powiatowy Turniej „Jestem Mistrzem!”, Jamielnik, 15.04.2015

W dniu 15.04.2015 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku odbył się  IV Powiatowy Turniej "Jestem Mistrzem!”, na temat wiedzy i umiejętności przydatnych w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej młodzieży.
Głównymi organizatorami turnieju są powiatowe koordynatorki ds. doradztwa zawodowego w szkołach: Hanna M. Karczyńska oraz Iwona Krajewska we współpracy  z Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim i Zespołem  Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku.  

Czytaj więcej: IV Powiatowy Turniej „Jestem Mistrzem!”, Jamielnik, 15.04.2015

Jubileusz 65-lecia Biblioteki i 50-lecia Poradni

W dniu 16.11.2016r. obchodzono uroczysty Jubileusz 65-lecia Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim oraz 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. Uroczyste spotkanie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Uroczystość uświetnił występ chóru Cantamus.

Czytaj więcej: Jubileusz 65-lecia Biblioteki i 50-lecia Poradni